İlişkilerde mutlu olmanızı engelleyen 4 davranış

1 yıl önce
390 kez görüntülendi

İlişkilerde mutlu olmanızı engelleyen 4 davranış

İlişkilerde mutlu olmanızı engelleyen 4 davranış


İlişki Uzmanı John Gottman’ın Time dergisinde yer alan bir araştırmasına göre, ikili ilişkilerinizde mutlu olmak istiyorsanız bu 4 davranıştan sakınmalısınız.
Sorunlar bitmiyor

Gottman’ın araştırmalarına göre evlilikleri bitiren asıl neden, büyük farklılıklar ya da anlaşmazlıklar değil, bunlarla nasıl başa çıkıldığı. Araştırmaya göre çiftlerin yüzde 69’unun sorunları sürekli olarak devam ediyor. Ancak Gottman’a göre 4 affedilmez davranış ilişkileri bitiriyor. Bakın o davranışlar hangileri…

Eleştirmek

Partnere karşı yapılan eleştiri, çoğu zaman kişisel olarak algılanabiliyor. Yemekten sonra eşinizin masayı toplamamasını unutkanlık yerine düşüncesizliğe ve bencilliğe bağlamak gibi.
Soğuk davranmak

İçinize kapanmak, ilgiyi kesmek gibi mesafeli davranışlar, partnerinizi sadece yaşanan sorundan değil, sizden de duygusal olarak soyutlar. Bazen tartışmak daha iyi olabilir.

Savunmacı olmak

Partnerinize “sorun benim davranışlarım değiliz senin” mesajını vermek de çatışmayı güçlendiren, çözüme ulaşmaktan uzaklaştıran 4 davranıştan biri. Bir çok ilişki tarafların aşırı savunmacı tavırları yüzünden sonlanıyor.
Aşağılama

Dört yanlış davranıştan en kötüsü ise aşağılama. Partnerinize isimler takma, göz devirme, dalga geçme, sert bir mizah anlayışı gibi davranışların hepsi buna dâhildir..

İlişkilerde mutlu olmanızı engelleyen 4 davranış Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık